Etiket arşivi: gözaltı morluğu ameliyatı öncesi sonrası

Gözaltı morluğu ameliyatı öncesi ve sonrası resimleri fotoğrafları ve görüntüleri.

Göz Altı Morlukları

Göz Altı Morluğu Göz altı morluğu nedir. Hangi sebeplerden dolayı gözaltında morluklar oluşur ve kalıcı tedavisi var mı? Diye merak aşağıdaki makaleyi sizin için hazırladık.

Genetik Göz Altı Morlukları Nedir
Eğer aynı sorun kişinin anne yada babasında var ise buna genetik bir problem diyebiliriz.

Kimlerde Daha Sık Rastlanır
Açık tenli insanlarda daha çok gözlemlenirken esmer tenlilerde de görünebilir.

Göz Altındaki Morluklar Neden Oluşur
Gözü çevreleyen kan damarları eğer cilde yakınsa bir de bu damarlarda yağ torbalanması sebebi ile kan dolaşımı yeterince sağlanamıyorsa bu sorunla karşılaşılabilir. Diğer bir sebebide cilde renk veren hücrelerin fazla olmasından kaynaklanabilir. Gözün alt kısmında çoğunlukla bu görülürken az da olsa üst göz kapağında da aynı morluklar görünebilir.

Gözaltı Morluğunu Tetikleyen Faktörler
Genellikle sigara, alkol, yorgunluk, stres ve uykusuzluk gibi düzensizlikler bu riski tetiklemektedir.

Diğer Bilgiler
Göz çevresine yaptırılan botoks, göz torbalanmasını ve morluğunu arttırabilir. Göz altı morluklarına uygulanan kozmetik ürünler morlukları az da olsa giderir fakat ciddi bir fayda sağlamamaktadır.

Göz Altı Morluğu Tedavisi
Göz altı morluklarının tedavisinde iki yöntem kullanılmaktadır. Biri ameliyat yöntemidir ve basit bir estetik ameliyattır. Diğeri göz altı morluklarına lazer tedavisidir. Tedavi şeklinde bazan tek ameliyat yöntemi yeterli olurken bazı hastalara lazer ile bazı hastalara da hem lazer tedavisi hemde ameliyat uygulanır ve hasta bu göz altı morluklarından kurtulabilir.

Ameliyatta torbalanmaya sebep olan yağ dokularının yeri değiştirilir ve daha estetik bir görünüm hedeflenir. Lazer ile tedavi olan hastalarda lazeri birkaç seans tekrarlayarak tedavi tamalanır.

İyileşme Süreci
İyileşme süreci 5 ila 7 gün arasındadır. Hasta bu süre içerisinde güneş, alkol, sigara gibi şeylerden uzak durmalıdır. Eğer gözlerinizi yoran bir işte çalışıyor iseniz ara ara gözünüzü dinlendirerek yine bir tedbir alabilirsiniz.