Etiket arşivi: çene törpüleme fiyatları

Çene törpüleme ameliyatlarının fiyatları ne kadardır. Kimler çene ameliyatı yapar.

Estetik Çene Ameliyatı | Çene Ucu Estetiği | Çene Protezi

Çene Estetiği

Çene Estetiğinin ÖnemiYüz estetiğinde yüzün en önemli unsurlarından biri çenedir. Yüzün alt bölümünü oluşturan çene, estetik bütünlüğü tamamlayan en önemli yapılardan biridir. Düzgün bir alt yüzün yani çenenin yüz estetiğinde büyük önemi bulunmaktadır. Çene, yanakların alt kısımları ile çene kemiği ve boyun dokularından oluşmaktadır.

Sağlam görünüşlü iri bir çene yani çene yapısının düzgün olması; karşı tarafa önemli derecede güven ve huzur duygusu vermektedir. Yapılan araştırmalar da bunu desteklemektedir. İri ve sağlam çeneli insanlara daha fazla güvenildiği bilinen bir gerçektir.

Buna karşılık çene ucunun geride olması, yani gereken yerde ve büyüklükte olmaması, dolayısıyla yüzün diğer bölümleri ile orantısız olması kişilerde güvensizlik ifadesi oluşturur. Ayrıca çene yapısının bozukluğu bazı kişilerde diş yapısının bozulması ve ağzın tam olarak kapanmaması gibi sorunlar da yaratmaktadır. Çenenin altı orana uygun olması ve bir bütünlük sağlaması yüz estetiği için mutlaka gereklidir. Uzman bir estetik cerraha danışarak yüzünüz için en uygun oranı belirleyip çene ameliyatı olabilirsiniz.