Cilt Yenileme Gençleştirme | Cilt Yenileme Merkezleri

Cilt Yenileme ve Gençleştirmede Kimyasal Peeling

Cilt Yenileme ve GençleştirmeCildimiz rüzgar, soğuk ve güneş ışınları gibi birçok dış etkene fazlasıyla maruz kalmaktadır. Bunun yanı sıra stres, alkol ve sigara tüketimi ile yanlış beslenme de ciltte tahribata yol açacak unsurlar arasındadır. Yaşlanmanın etkisi ile de kırışmaya başlayan cilt, aşırı stresli yaşam ile birleştiğinde ise çok daha kırışık ve yorgun bir hal alır.

İlk gençlik yıllarında cilt yüzeyinde çıkan sivilceler de cilde zarar verir. Bunların oluşturduğu pürüzler, çukurlar ve lekeler, kişinin cildi ile birlikte ruh halini de etkiler.

Ayrıca hamilelik, doğum kontrol hapları, solaryum ve kalıtımsal faktörler gibi nedenlerde ciltte pigment değişikliklerine yani kahverengi lekelerin oluşmasına sebep olur.

İşte tüm bu pigment problemleri, lekeler, akne izleri ve ince kırışıklıklar cilt yenileme teknikleri ile giderilebilir. Bu teknikler sayesinde, yaşınız kaç olursa olsun kırışıklık, lekeler ve izlerden kurtulabilirsiniz. Hatta gençleşebilirsiniz.

Uygulanacak olan bu cilt yenileme tekniğinde asıl amaç, ciltteki epidermis ve kısmen dermis tabakalarının soyulması ile altta yeni hücrelerin oluşmasına zemin hazırlamaktır. Bu uygulama sonucu ciltte yenilenme gerçekleşmiş olur.

Kimyasal Peeling İle Cilt Gençleştirme ve Yenileme

Cilt estetiğine yönelik  kimyasal solüsyonlarla yapılan cilt soyma işlemi, yani kimyasal peeling ile derinin ölü ve yaşlı üst tabakaları alınır. Böylece alttan taze, yeni ve pembe bir cildin çıkmasına olanak tanınır. Bu yöntem sayesinde derinin altında yer alan ve cildin elastikiyetini sağlayan dokular ile kollajen lifleri yenilenmiş olur. Ayrıca hacimleri de genişler ve sayıca artış gösterirler. Tüm bu uygulamanın sonucunda ise cilt sıkılaşır, gerilir ve gençleşir.

Plastik cerrah tarafından hastaya en uygun yöntem seçilip uygulanmalıdır. Bu sözünü ettiğimiz tedavi, güzellik salonlarında peeling adıyla yapılan uygulamalardan oldukça farklı ve etkilidir. Hastalar bunu kesinlikle dikkate alıp, bir estetik ve plastik cerraha başvurmalıdırlar.